Zapustil Maribor in dobil vabilo za igranje v Evropi

Nogomet 22. Jun 20269:00 0 komentarjev
Luka Krajnc
Foto: Aleš Fevžer

Nogometaši, ki so po minuli sezoni množično zapustili neuspešni NK Maribor, načrtujejo naslednje korake v karieri. Luke Kranjca nogometno življenje morda ne bo odpeljalo prav dalec. V svoje vrste ga vabi Aluminij, ki bo to poletje igral kvalifikacije za ligo Evropa.

Po Janu Repasu, ki se seli v ciprski AEK Larnaco in Hilalu Soudaniju, ki bo igral za hrvaško Kustošijo, si klube v novi sezoni iščejo še preostali nogometaši Mariboru, ki so po lanski sezoni zapustili Ljudski vrt.

Eden takšnih je tudi Luka Krajnc, ki je v zadnjih dveh sezonah za štajerski ponos odigral 41 tekem in dosegel en zadetek, zdaj pa se pripravlja na naslednje poglavje kariere. 31-letnik v nogometu še ni rekel zadnje, in čeprav ni izključena njegova vnovična vrnitev v Italijo, kjer je preživel večji del kariere, je robustni branilec te dni dobil ponudbo, zaradi katere bo morda ostal v Sloveniji.

nogomet prva liga telemach nk maribor luka krajnc
Foto: Aleš Fevžer

Iz Ljudskega vrta v šumo?

Kot smo izvedeli, bi lahko produkt mariborske akademije namreč v naslednji sezoni oblekel dres Aluminija. Slovenski pokalni prvaki bodo v novo sezono vstopili v precej spremenjeni podobi, v Kidričevem pa verjamejo, da bi lahko Kranjc moštvu prinesel tako izkušnje kot tudi kakovost.

Končne odločitve o tem, ali se bo branilec pridružil šumarjem, še ni, vsekakor pa se Aluminiju izmed vseh ekip v ligi najbolj mudi pri sestavi moštva. Zaradi nastopov v 1. krogu kvalifikacij za ligo Evropa, ko bo nasprotnik Kidričanov moldavski Sheriff, bodo varovanci Jure Arsića sezono začeli že 9. julija …

Kakšno je tvoje mnenje o tem?

Bodi prvi, ki bo pustil komentar!